...

За нас

Нека вашите патувања станат незаборавна авантура со нашата поддршка. Со гордост ви ја претставуваме нашата туристичка агенција, која се грижи за вашите патни потреби повеќе од триесет години.

Ние создаваме незаборавни патувања за вас

Нашата визија не е само да ви обезбедиме туристички услуги, туку да создадеме незаборавни моменти за вас за време на вашите патувања. Секој патник има своја приказна, а ние се стремиме секое патување да го прилагодиме на вашите уникатни потреби и интереси. Без разлика дали сте соло патник, пар, семејство или група, нашата туристичка агенција е посветена на вашето целосно задоволство.

Нашата приказна – патување низ времето

Нашата приказна започна далечната 1991 година, кога станавме една од првите независни приватни туристички агенции во регионот. Во текот на сите овие години, успеавме да развиеме и изградиме репутација врз основа на квалитетот на услугите и вниманието кон нашите клиенти.

Нашата посветеност и страст за туризам не останаа незабележани. Амбасадорот веќе долги години е горд член на Асоцијацијата на туристички агенции на Македонија (АТАМ), која ја покажа нашата посветеност и почит кон највисоките стандарди во индустријата.

Најдобриот тим за вашите патувања

Континуирано се едуцираме и ги следиме најновите трендови во туризмот за да ви ги обезбедиме најдобрите можни услуги. IATA-сертификацијата на нашиот персонал значи дека имате доверба во нашата способност да ви ги обезбедиме најновите информации за летовите и најдобрите цени.

Секој член на нашиот тим поседува висок степен на професионалност, како и доверливост и строга доследност во исполнувањето на роковите. Вашата удобност и безбедност се наша најголема грижа, и ние секогаш ќе се потрудиме да ви обезбедиме најдобро патување.

Низ сите овие години, станавме познати по нашата посветеност и извонредност во туристичката индустрија. Нашата соработка со реномирани светски авиокомпании резултираше со долгорочни партнерства кои ни овозможуваат да ви обезбедиме највисоко ниво на услуга.

Нашите услуги

Ние нудиме широк спектар на услуги за да ги задоволиме сите ваши потреби за патување

Авионски билети

Индивидуални патувања

Групно патување

Најдобра класа на сместување

Трансфери

Аранжман пакети

Ние ги организираме вашите патувања

Откријте го светот според вашите услови и создадете посебни спомени кои го одразуваат вашиот уникатен стил на патување.

Една година искуство

Организирани патувања

Достапни земји за патување

Задоволни клиенти

Зборови на нашите патници

Ова се искуства на нашите драги патници кои со нас ја открија магијата на светот. Нивните приказни сведочат за незаборавни моменти, и неверојатни искуства. Нека нивните зборови бидат инспирација за вашата следна авантура. Со Амбасадор, наше задоволство е вашата среќа и со нетрпение очекуваме да бидеме дел од вашата неверојатна приказна за патување.

Патувањето со агенцијата Амбасадор беше неверојатно искуство! Чувствував дека моите водичи ме водат низ скриените бисери на дестинации за кои не ни знаев дека постојат. Сега имам прекрасни спомени, нови пријатели од целиот свет и желба за повеќе авантури. Ви благодарам што ми подаривте патување кое засекогаш ќе биде врежано во моето срце.

Теодора

Не можев да бидам позадоволен од агенцијата. Патувањето што ни го организираа беше совршено усогласено со нашите интереси и желби. Од луксузните сместувања до неверојатните активности, сè беше беспрекорно. Професионалниот и срдечен тим на агенцијата се погрижи да се чувствуваме како вистински ВИП.

Зоран

Дали сакате да ги знаете најдобрите начини за патување?

Станете дел од искусна туристичка заедница и откријте ги тајните на стручните совети, скриените скапоцени камења и корисни информации кои ќе ги збогатат вашите патувања. Без разлика дали сте искусен патник или почетник авантурист, придружете ни се на ова возбудливо патување на откритија. Ајде да се впуштиме во незаборавни искуства заедно!

Дали сте подготвени да го истражувате светот?

Pin It on Pinterest

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.