...

Нова Година во Анталија!

by pro 7, 2023Нова Година во Анталија, Пакет аранжмани

Пакет програма

Дополнителни информации

Дочек на Нова 2024 година во Анталија
 • АВИОН / 5 дена / 4 ноќевања

  термин: 30.12.2023– 03.01.2024

 • 30. Декември (Сабота) Скопје – Анталија

  Состанок на група 07:00 часот на Аеродромот Скопје. Полетување за Анталија, со директен лет во 09:00 часот. Слетување во Анталија во 12:50 часот. Организиран трансфер до хотел и сместување во хотел.Слободно време за одмор и релаксација. Ноќевање.

 • 31. Декември (Недела) Анталија

  Појадок. Ден за индивидуални активности.Користење на хотелските услуги (All Inclusive или Ultra All Inclusive) во рестораните и баровите во состав на хотелот и Спа Центарот. Организиран дочек на Нова година во хотел со услуга според програмата од хотелот. Новогодишната вечера е задолжителна (со дополнителна доплата). Ноќевање.

 • 01. Јануари (Понеделник) Анталија

  Појадок. Ден за индивидуални активности. Користење на хотелските услуги (All Inclusive или Ultra All Inclusive) во рестораните и баровите во состав на хотелот и Спа Центарот. Ноќевање.

 • 02. Јануари (Вторник) Анталија

  Ден за индивидуални активности. Користење на хотелските услуги (All Inclusive или Ultra All Inclusive) во рестораните и баровите во состав на хотелот и Спа Центарот. Ноќевање.

 • 03. Јануари (Среда) Анталија – Скопје

  Одјавување од хотелот, организиран трансфер од хотел до аеродром. Летот одАнталија за Скопје е закажан во 14:30 часот, локално време. Слетување во Скопје 14:25 часот.

   

Još napomena

√ Авиобилет со Sunexpress / Скопје – Анталија – Скопје, со вклучен багаж 20кг.
√ Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром.
√ 4 Ноќевања во одбраниот хотел и користење на хотелските услуги (All Inclusive или Ultra All Inclusive) (храна, алкохолни и безалкохолни пијалоци), бесплатен интернет и користење на СПА центарот.√ Организација и реализација на аранжманот.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
 • ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
  √ Задолжителна новогодишна вечера– 90 ЕУР по лице за возрасен, дете (од 2 до 9,99) 50 ЕУР, дете (од 0 до 1,99) бесплатно.
  √ Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци при патувањето
  √ Задолжително здравствено и патничко осигурување.

  НАПОМЕНА:
  √ За резервации е потребно уплата на аванс од 30% од вкупниот износ на аранжманот, а целосната доплата на аранжманот треба да биде завршена најдоцна до 20 Декември 2023.
  √ Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 € = 62 денари.
  √ За овој аранжман важат Општите услови за патување на Саватоурс МК и СКТМ:
  – за отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од цената на аранжманот
  – за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од цената на аранжманот
  – за отказ од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од цената на аранжманот
  – за отказ од  5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето се наплатува 100% од цената на аранжманот.

Резервирајте го вашето патување во Дубаи

Odaberite paket aranžmana

Odaberite drugi paket - opcija 2

11 + 3 =

Бидете први што ќе дознаете за нашите поволности

Придружете се на група ентузијасти за патување и еднаш месечно ќе ве известуваме за придобивките што можете да ги добиете!

Откако ќе се приклучите, ќе добиете личен мејл од нашиот сопственик Зоран!

Успешно се придруживте

Pin It on Pinterest

Share This
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.