...

Најчесто поставувани прашања

Најдете брзи и лесни одговори на најчесто поставуваните прашања за нашите услуги. Вашата удобност е важна за нас, затоа ние сме тука да помогнеме. Ако имате дополнителни прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас.

За побрзо пребарување, изберете услуга:

Често поставувани прашања за индивидуално патување

Прашања за индивидуално патување? Ние ги имаме одговорите! Откријте како можеме да го прилагодиме вашето патување точно според вашите желби и да создадеме искуство што ќе ви го одземе здивот.

Како да изберете дестинација за индивидуално патување?

Ќе разговараме со вас за вашите интереси, хоби и преференции и ќе ви препорачаме дестинација што најмногу одговара на вашите желби.

Како да изберете сместување за индивидуални патувања?

Ние бираме сместување врз основа на вашите преференции и буџет. Гарантираме удобно и соодветно сместување.

Што е вклучено во цената на патувањето?

Цената на патувањето обично вклучува сместување, превоз, оброци и активности наведени во маршрутата. Ние ќе ви ги доставиме деталите при резервацијата.

Како се плаќа патувањето?

Плаќањето може да се изврши во готово кај нас во канцеларија, со кредитна картичка или преку банкарски трансфер. Ќе ви ги доставиме деталите за начинот на плаќање при резервацијата.

Како да добиете визи и потребна документација?

Ќе ви обезбедиме информации за потребните визи и документи за дестинацијата до која ќе патувате.

Како функционира патничкото осигурување?

Ви препорачуваме да имате патничко осигурување кое покрива здравствени и други непредвидени ситуации. Можеме да ви помогнеме да ја изберете вистинската политика.

Како можам да контактирам со вашата агенција за време на патувањето?

Ќе ви ги обезбедиме контактите на нашите претставници на дестинацијата, како и броевите за итни случаи.

Што да направите во случај на откажување или промена на плановите?

Ве молиме известете нè што е можно поскоро ако плановите се променат за да можеме да се обидеме да ја прилагодиме резервацијата или да обезбедиме рефундирање.

Како се организираат активностите за време на патувањето?

Активностите се однапред планирани и вклучени во вашата маршрута. Можете да ги прилагодите според вашите желби.

Како се постапува со посебни потреби или барања?

Слободно кажете ни за вашите посебни потреби и ние ќе се погрижиме тие да бидат исполнети за време на вашето патување.

Најчесто поставувани прашања за
Групни патувања

Дознајте сè што треба да знаете за нашите групни патувања. Од планирање за поголеми групи до заеднички авантури, ние сме тука да ви помогнеме на секој чекор од патот.

Како да резервирате групно патување?

Можете да резервирате патување преку нашата веб-страница, со пополнување прашалник, со јавување на нашиот број за резервација 02 3129 129 или со посета на нашата канцеларија. Ние ќе ви помогнеме да го прилагодите патувањето според вашите желби.

Како избирате дестинации за групни патувања?

Изборот на дестинација се заснова на различни фактори, вклучувајќи ги интересите на вашата група, сезоната и Вашите желби.

Како функционира групната динамика за време на патувањето?

Ќе организираме активности кои поттикнуваат заедништво и им овозможуваат на членовите на групата подобро да се запознаат. Ќе имате можност да учествувате во групни патувања и да доживеете заеднички авантури.

Како се организира сместувањето за групни патувања?

Сместувањето е избрано според потребите на групата. Во повеќето случаи, ќе бидете сместени во истиот хотел или блиску еден до друг.

Која е минималната и максималната големина на групата?

Минималната и максималната големина на групата може да се разликуваат во зависност од дестинацијата и видот на патувањето. Обично се движи помеѓу 10 и 30 луѓе.

Како да платите за групно патување?

Плаќањето може да се изврши во готово кај нас во канцеларија, со кредитна картичка или преку банкарски трансфер. Ќе ви ги доставиме деталите за начинот на плаќање при резервацијата.

Што е вклучено во цената на групно патување?

Цената на патувањето обично вклучува сместување, превоз, оброци и активности наведени во маршрутата. Ние ќе ви ги доставиме деталите при резервацијата.

Како се организираат активностите за време на групното патување?

Активностите се однапред планирани и вклучени во вашата маршрута. Можете да ги прилагодите според вашите желби.

Како се третираат лицата со посебни потреби во групата?

Слободно кажете ни за посебните потреби на членовите на групата, а ние ќе се погрижиме тие да бидат исполнети за време на патувањето.

Како се организира водењето за време на групно патување?

Ќе имате искусен водич кој ќе ве води низ дестинацијата, ќе дава информации и ќе се грижи за логистиката на патувањето.

Како се постапува со промените на маршрутата поради временските услови или непредвидените ситуации?

Доколку има промени, ќе ви обезбедиме алтернативни планови и ќе се погрижиме патувањето да продолжи без проблем.

Како се организира превозот за време на групно патување?

Транспортот обично се организира според маршрутата и потребите на групата, вклучувајќи автобуси, возови или воздушен транспорт.

Како се постапува со откажување или промена на плановите?

Ве молиме известете нè што е можно поскоро ако плановите се променат за да можеме да се обидеме да ја прилагодиме резервацијата или да обезбедиме рефундирање.

Често поставувани прашања за хотелски резервации

Вашето удобно сместување е клучот за незаборавен престој. Прелистајте ги нашите најчесто поставувани прашања за нашите хотелски опции и како можеме да го најдеме совршениот хотел за вас.

Како можам да резервирам хотелско сместување?

Можете да резервирате патување преку нашата веб-страница, со пополнување прашалник, со јавување на нашиот број за резервација 072 856 789 или со посета на нашата канцеларија. Ние ќе ви помогнеме да го прилагодите патувањето според вашите желби.

Како бираме хотели за вашите понуди?

Внимателно  бираме хотели врз основа на нивниот квалитет, локација и прегледи на гостите за да ви обезбедиме пријатен престој.

Како можам да најдам хотел во одредена категорија на цени?

Цените на хотелите може значително да се разликуваат во зависност од дестинацијата, типот на собата и достапните понуди. Кога ќе го добиеме вашето барање, внимателно ќе ги разгледаме достапните опции и ќе ви испратиме неколку персонализирани понуди кои одговараат на вашето барање. На овој начин ќе добиете најдобра цена и можност да го изберете сместувањето кое најмногу одговара на вашите потреби.

Може ли да изберам од неколку понудени хотели?

Секако! Откако ќе ви ги претставиме опциите, можете да го разгледате и изберете хотелот кој најмногу ви одговара.

Кои се опциите за плаќање за резервација?

Ние прифаќаме плаќање во готово, преку кредитни картички, банкарски трансфери и други безбедни начини на плаќање.

Може ли да сменам или откажам резервација по потврдата?

Можна е промена или откажување на резервацијата, но условите зависат од хотелот и времето на известување. Со задоволство ќе ви помогнеме во тоа.

Како се обезбедува безбедноста за време на вашиот престој во хотелот?

Повеќето хотели имаат безбедносни мерки и 24-часовна рецепција за да се обезбеди безбеден престој на гостите.

Како се решаваат барањата за посебни соби (на пр. кревет за бебиња, пристап за лица со посебни потреби)?

Кажете ни за вашите посебни барања и ние ќе ги пренесеме до хотелот за да обезбедиме соодветно сместување.

Како можам да добијам дополнителни информации за околината на хотелот (атракции, ресторани, превоз)?

Со задоволство ќе ви обезбедиме информации за околината на хотелот за да можете подобро да го испланирате вашиот престој.

Што можам да очекувам од вас откако ќе ја потврдите резервацијата?

Откако ќе ја потврдиме резервацијата, ќе ви ги доставиме сите потребни информации, вклучително и потврда за резервација, контакти во хотелот и корисни совети за патување.

Како можам да ја проверам достапноста на дополнителни услуги во хотелот, како што се спа третмани или тури со водич?

Во однос на вашите потреби за дополнителни услуги, со задоволство ќе ви ги обезбедиме сите потребни информации. Ќе ви обезбедиме информации за достапните дополнителни хотелски услуги заедно со главната понуда на хотелот.

Како се решаваат итни ситуации или потреби за време на престој во хотел?

Повеќето хотели имаат персонал на располагање 24 часа на ден за итни случаи. Доколку имате посебни потреби, ве молиме информирајте не и хотелот за да обезбедите брз одговор.

Што треба да направам ако имам поплака или не сум задоволен од сместувањето?

Доколку имате поплака или не сте задоволни со сместувањето, ве молиме известете не што е можно поскоро. Ние ќе ви помогнеме да го решите проблемот и да најдете задоволително решение. Вашето задоволство е наш приоритет.

Најчесто поставувани прашања за
авиокарти

Прашања за авионски билети? Имаме информации за резервации, сообраќајни правци и многу повеќе. Откријте како можеме да ви го олесниме патувањето со авион.

Како можам да резервирам авионски билет преку вашата агенција?

Можете да резервирате патување преку нашата веб-страница, со пополнување прашалник, со јавување на нашиот број за резервација 072 856 789 или со посета на нашата канцеларија. Ние ќе ви помогнеме да го прилагодите патувањето според вашите желби.

Кои информации треба да ги дадам за да направам резервација?

Потребните информации го вклучуваат вашето име, датум на патување, дестинација и посебни барања како што се класата на летот и седиштето.

Како се пресметуваат цените на авио билетите?

Цените варираат во зависност од дестинацијата, датумот на патување, класата на летот и достапните промоции. Ние ќе ви ги обезбедиме најдобрите опции според вашиот буџет.

Колку однапред треба да резервирам билет?

Препорачуваме да резервирате што е можно порано за да ги обезбедите најдобрите цени и достапноста на седиштата.

Како ќе ја добијам потврдата за резервација и билетот?

По резервацијата ќе добиете е-пошта со потврда за резервацијата и електронски билет.

Може ли да ги променам датумите на моето патување по резервацијата?

Можна е промена на датумите на патување, но условите зависат од правилата на авиокомпанијата и видот на билетот. Ние ќе ви помогнеме во тој процес.

Како да откажете резервација?

Откажувањето на резервацијата може да резултира со такси, во зависност од правилата на билетот. Ве молиме известете не што е можно поскоро за да можеме да ви помогнеме.

Што ако летот е одложен или откажан?

Во случај на доцнење или откажување на летот, авиокомпанијата ќе ве информира за можните промени во распоредот и опциите за компензација.

Дали ми треба патничко осигурување?

Се препорачува патничко осигурување за да ве заштити од неочекувани ситуации како откажување летови или медицински проблеми за време на вашето патување.

Како можам да добијам рефундирање ако морам да го откажам патувањето?

Како можам да добијам рефундирање ако морам да го откажам патувањето?

Може ли да добијам специјални оброци или седишта со дополнителен простор?

Да, може да побарате специјални оброци или седишта со дополнителен простор при резервација. Известете ни за вашите преференции.

Што ако го изгубам електронскиот билет?

Во повеќето случаи, можете да добиете копија од електронскиот билет од авиокомпанијата или да не контактирате за помош.

Како можам да го проверам статусот на мојот лет?

Можете да го проверите статусот на летот преку веб-страницата на авиокомпанијата или да не контактирате, а ние ќе ви помогнеме.

Што е вклучено во цената на авионскиот билет?

Трошоците за летот, даноците и таксите обично се вклучени во цената на авионскиот билет. Дополнителни услуги може да се наплаќаат одделно.

Како можам да заработам милји или награди преку програма за лојалност на авиокомпанија?

Ако учествувате во програма за лојалност на авиокомпанија, известете ни за вашето членство и ние ќе се погрижиме да заработите милји или награди додека патувате.

Најчесто поставувани прашања за трансфери

Како да се грижите за превозот? Прочитајте ги нашите ЧПП за трансфери за да дознаете како можеме да организираме непречени и безбедни трансфери за вас.

Како можам да резервирам трансфер до мојата дестинација?

Можете да резервирате патување преку нашата веб-страница, со пополнување прашалник, со јавување на нашиот број за резервација 072 856 789 или со посета на нашата канцеларија. Ние ќе ви помогнеме да го прилагодите патувањето според вашите желби.

Колку однапред треба да резервирам трансфер?

Препорачуваме да го резервирате трансферот што е можно порано за да се обезбеди достапност и најдобри цени.

Како ќе знам дека возачот ме чека на мојата дестинација?

Нашиот возач ќе ве пречека на аеродромот, пристаништето или на друго договорено место со вашето име на знак.

Кои информации треба да ги дадам за да направам резервација?

Потребните информации вклучуваат датум и време на пристигнување, дестинација, број на патници и посебни барања како што се детски седишта.

Како се пресметува трансферната цена?

Цената на трансферот зависи од растојанието, типот на возилото и бројот на патници. Врз основа на вашите потреби, ќе ви обезбедиме точна пресметка.

Може ли да ги променам датумите или времето на трансферот по резервацијата?

Датумите и времето на трансферот може да се променат, но ве молиме контактирајте не што е можно поскоро за да ја прилагодите вашата резервација.

Како ќе добијам потврда за резервација?

По резервацијата, ќе добиете потврда по е-пошта со детали за вашиот трансфер.

Може ли да резервирам специјални услуги како што се луксузни возила или ВИП трансфери?

Да, ние нудиме различни опции за трансфер, вклучувајќи луксузни автомобили и ВИП услуги.

Како ќе платам за трансферот?

Можете да платите за трансферот преку различни методи, вклучувајќи картички, банкарски трансфери или готовина, во зависност од аранжманот.

Што ако имам дополнителни барања или потреби за време на трансферот?

Слободно известете ни за вашите посебни потреби или барања, а ние ќе се погрижиме за нив.

Може ли да добијам дополнителни информации за возачот и возилото пред да пристигнам?

Се разбира, можеме да ви обезбедиме информации за возачот и возилото за да се чувствувате безбедно и удобно за време на трансферот.

Што ако сакам дополнителни услуги како што се патувања со водич или застанувања на одредени места за време на трансферот?

Со задоволство ќе организираме дополнителни услуги според вашите желби. Известете ни за вашите потреби.

Како ќе знам колку долго ќе трае трансферот?

Времетраењето на трансферот зависи од растојанието и условите на патот. Кога резервирате, ќе добиете проценето време на патување.

Што ако имам поплака или не сум задоволен со трансферот?

Вашето задоволство ни е важно. Ако имате поплака или не сте задоволни со трансферот, ве молиме известете не и ние ќе преземеме чекори за да го решиме проблемот и да ја обезбедиме вашата среќа.

Што треба да направам ако мојот лет доцни и како тоа ќе влијае на трансферот?

Ако вашиот лет е одложен, ве молиме известете не што е можно поскоро. Ќе го прилагодиме времето на пристигнување на возачот за да можете безгрижно да се транспортирате.

Најчесто поставувани прашања за
Пакет аранжмани

Дали сакате да дознаете повеќе за нашите пакет зделки? Најдете информации за тоа како можете да доживеете патување без грижи со нашите сеопфатни пакети.

Како можам да дознаам повеќе за достапните пакети?

Нудиме различни пакети, а можете да ги погледнете на нашата веб-страница или да не контактирате за повеќе информации.

Кои се правилата и условите поврзани со резервацијата?

Условите и правилата варираат во зависност од авиокомпанијата и рутата. Пред да резервирате, ќе ви ги обезбедиме сите информации што ви се потребни за политиките за промена, откажување и рефундирање.

Кои дестинации се достапни преку пакет аранжмани?

Нашата понуда вклучува широк избор на дестинации ширум светот. Погледнете ја нашата понуда преку веб-страницата или контактирајте не за да ви предложиме дестинација според вашите желби.

Може ли да го прилагодам аранжманот на пакетот според моите желби?

Да, многу од нашите пакети се приспособливи. Кажете ни ги вашите желби, а ние ќе ви помогнеме да креирате персонализиран аранжман.

Што е вклучено во цената на пакетот?

Цената на пакетот обично вклучува сместување, превоз и други компоненти наведени во аранжманот. Деталите се разликуваат според аранжманот.

Како се пресметуваат цените на пакетите?

Цената се базира на дестинацијата, времетраењето на патувањето, категоријата на сместување и дополнителните услуги вклучени во аранжманот.

Може ли да добијам попусти за деца или групи?

Да, ние често нудиме попусти за деца или групи. Во зависност од аранжманот, важат попусти.

Која е политиката за откажување на пакет патувања?

Политиките за откажување зависат од аранжманот и добавувачите. За условите ќе ве информираме при резервацијата.

Како ќе добијам потврда за резервацијата за аранжман?

По резервацијата ќе добиете е-пошта со потврда за резервацијата и детали за аранжманот.

Како можам да платам за пакет договор?

Можете да платите со кредитна картичка, банкарски трансфер или други достапни начини на плаќање, во зависност од аранжманот.

Што ако имам посебни барања за исхрана или алергии?

Ве молиме известете ни за вашите барања за исхрана или алергии при резервирање и ние ќе се погрижиме тие да бидат земени предвид.

Може ли да додадам дополнителни активности или екскурзии за време на патувањето?

Да, често можете да додадете дополнителни активности или екскурзии. Контактирајте го нашиот тим за да организирате дополнителна содржина.

Како ќе знам дека моите финансиски трансакции се безбедни при резервација на пакет?

Нашата агенција користи безбедни начини на плаќање и ги штити вашите финансиски трансакции. Вашата безбедност е наш приоритет.

Кои документи или визи ми се потребни за да патувам до одредена дестинација со пакет договор?

Ќе ви обезбедиме информации за потребните документи и визи за дестинацијата што сте ја одбрале и ќе ви помогнеме во процесот на добивање на овие документи.

Ние ги организираме вашите авантури

Нашата страст е да ги организираме вашите авантури. Ние сме посветени на создавање незаборавни патувања прилагодени на вас. За секоја дестинација, секоја желба и секоја авантура, ние сме тука да ви помогнеме. Искусете го светот со доверба со нас.

Зошто да не одберете нас за вашето патување?

Патувањето е повеќе од дестинација – тоа е искуство. Со нашите услуги ја отворате вратата за неверојатни авантури и незаборавни моменти

Една година искуство

Организирани патувања

Достапни земји за патување

Задоволни клиенти

Зборови на нашите патници

Ова се искуства на нашите драги патници кои со нас ја открија магијата на светот. Нивните приказни сведочат за незаборавни моменти, и неверојатни искуства. Нека нивните зборови бидат инспирација за вашата следна авантура. Со Амбасадор, наше задоволство е вашата среќа и со нетрпение очекуваме да бидеме дел од вашата неверојатна приказна за патување.

Патувањето со агенцијата Амбасадор беше неверојатно искуство! Чувствував дека моите водичи ме водат низ скриените бисери на дестинации за кои не ни знаев дека постојат. Сега имам прекрасни спомени, нови пријатели од целиот свет и желба за повеќе авантури. Ви благодарам што ми подаривте патување кое засекогаш ќе биде врежано во моето срце.

Теодора

Не можев да бидам позадоволен од агенцијата. Патувањето што ни го организираа беше совршено усогласено со нашите интереси и желби. Од луксузните сместувања до неверојатните активности, сè беше беспрекорно. Професионалниот и срдечен тим на агенцијата се погрижи да се чувствуваме како вистински ВИП.

Зоран

Дали имате дополнителни прашања?

Вашата авантура ја чека. Не трошете време – испратете барање или контактирајте не за дополнителни информации.

8 + 10 =

Pin It on Pinterest

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.